8 suurepärast nippi vannitoapeegli eest hoolitsemise õpetamiseks

- Nov 20, 2019-

Vannituba iseloomustab niiskus. Lisaks vannitoa hea niiskustõkke nõudmisele vajame mööbli vastupidavuse tagamiseks ka korralikku hooldust. Vaatame, kuidas vannitoa peeglit hooldada.

[1] Peegel tuleks asetada kuiva kohta, et seda niiskus ei mõjutaks. Ärge puudutage ega pühkige peeglit niiske käe või niiske lapiga, nii et peegel oleks niiske, mis halvendab peegli valguskihti.

[2] Peeglid ei tohiks kokku puutuda korrosioonile kalduvate hapete, leeliste ja õlidega.

[3] Peeglit tuleb pühkida pehme kuiva lapiga, et vältida peegli pinna hõõrumist.

[4] Raam tuleb roostetamise vältimiseks pühkida pehme puuvillase lapiga või puuvillaga.

[5] Enne vannitoapeeglit võib vannitoapeegli pinnale kanda seebi abil ja seejärel kuiva lapiga puhtaks pühkida. Peegelpinna hägustumise vältimiseks moodustatakse peegelpinnale seebikile.

[6] Peegel kardab niiskust, kuna peegliklaas lõigatakse tavaliselt enne kasutamist ära. Veeaur siseneb hõlpsalt peeglist lõigatud küljest, söövitab peegli pinda ja tekitab hallituse ja rooste laike. Selle vältimiseks saab kasutaja pärast peegli ostmist kanda peegli küljele värvikihi ja kanda ka kihi tagaküljele.

[7] Kandke kuiva kaltsuga peeglile sobiv kogus puhastusgeeli või kahandavat kreemi või puhastusvahendit ja jagage see ühtlaselt. Pesuaines sisalduv toimeaine võib tõhusalt takistada veeauru kondenseerumist vannitoa peegelpinnal ja mängida head uduvastast toimet.

[8] Vannitoa peegli pühkimisel õli imava paberiga on efekt väga hea. Lisaks on turul praegu uduvastaseid peegleid, peamiselt kaetud uduvastaseid peegleid ja elektrilisi udutõrjepeegleid. Esimene hoiab ära udukihi katmise mikroporude abil; viimane suurendab peegli pinna niiskust elektriküttega ja udu aurustub kiiresti, moodustades sellega udukihi, kuid sellise vannitoapeegli väärtus on kallis.